معایب مانیکور اشتباه!
1401/03/21

معایب مانیکور اشتباه!

پراپیل :

وقتی روی یک قسمت یا سطح ناخن را بیش از حد بتراشیم و خراش دهیم . که باعث ایجاد حفره های افقی شکل روی سطح ناخن شود این پدیده را پراپیل می نامیم .

پراپیل چگونه به وجود می اید ؟

  1.  سر سوهان نا مناسب
  2. کنترل نکردن فشار دست
  3. زاویه اشتباه دست روی ناخن
  4.  استفاده از دماغه تیز سر سوهان
  5.  عقب ندادن کوتیکول قبل از استفاده از سر سوهان
  6.  عدم دید درست در قسمت سینوس ها به دلیل براش نکردن خاکه های ایجاد شده.
  7. نگه داشتن سرسوهان در یک محل
  8.  عدم تجربه کافی!!

این عوامل باعث به وجود امدن اختلاف سطح می شوند .ایجاد بریدگی , عمق و برش روی سطح ناخن می تواند باعث به وجود آمدن برش و ترک و تغییر شکل صدف ناخن می شود.

 

بسیاری مواقع همین خراش کوچک هم نیازمند به زمان 3-6 ماهه است که با رشد ناخن از ناخن خارج شده و بهبود یابد . اگر پراپیل در محدوده پروزیگمال و  ماتریکس ناخن ایجاد شود روند بهبودی بسیار کند خواهد بود . و گاهی اوقات هم ممکن است که هرگز بهبود نیابد .

توجه : در این مورد تنها راه تراز شدن دوباره سطح ناخن کمک گرفتن از مواد مصنوعی سیستم ناخن می باشد .

زمانی که پراپیل در بهترین حالت اتفاق بیفتد ناخن شما خیلی نازک شده و حالا بعد از چند ماه قسمت نازک شده رشد می کند و به لبه ازاد ناخن می رسد . مواد روی ناخن اسیب دیده به هیچ عنوان ماندگاری ندارد و بعد از مدتی از روی صدف ناخن جدا می شود .

این مشکل ممکن است در موارد حاد تر باعث برش کامل شود.

از ناخنکاران عزیز خواهش می شود در انجام مراحل مانیکور و دور گیری تمام موارد فوق را رعایت کنند.

و اگر دارای تجربه نیستی

و برای افراد دیابتی مانیکور انجام ندهند.

برای انگشت شصت و کسانیکه بار اول هست که مانیکور میکنند و یا دارای پوست حساس هستند و همچنین تعریق پوست دارند مانیکور عمیق انجام ندهید

و همچنین  از ابزار استریل استفاده نمایید .

سوالات متداول:

1. سیستم پودر بهتر است یا ژل؟

این سوال پاسخ مفصلی دارد اما من به اختصار برای شما شرح خواهم داد.در ابتدا باید متذکر شد که چه پودر چه ژل باید از کیفیت بالا برخوردار باشند و همچنین به صورت اصولی استفاده شود و همچنین بنا به موقعیت و نتیجه کار و عملکرد مورد نظر متریال را انتخاب کنیم.

با توجه به اینکه امروزه سیستم ژل بسیار کامل و دارای تنوع فراوان و خواص عملکردی متفاوت می باشند ترجیح بر استفاده از این نوع ماده می باشد.در یک مثال ساده به شما خواهم گفت که برای پختن کیک استفاد از پودر آماده راحت تر و سریع تر است یا تهیه تمام مواد اولیه و ترکیب آنها!ژل همانند پودرکیک آماده می بااشد.

حال آنکه فاقد بو,دارای انعطاف کافی و ظرافت نیز می باشد و همچنین فرم دهی و استفاده آسان نیز می باشد مخصوصا زمان سوهان کشی فشار دست بسیار پایین نیاز دارد!به زبان ساده تر سوهان کشی آجر راحت تر هست یا اسفنج؟

پیشنهاد من به تازه کاران این است که کار خود را با ژل شروع کنند و به دلخواه در کنار ژل سیستم پودر را نیز آموزش ببنینند.

2. آیا دستگاه یووی برا مادران باردار ضرر دارد؟
تا کنون هیچگونه شواهد پزشکی مبنی بر مضر بودن دستگاه یووی برای مادران باردار اعلام نشده است,چرا که اشعه های این دستگاه همانند نور خورشید و حتی لامپ های ال ای دی که عموما در منازل وجود دارد عمل می کند.

3. آیا سیستم ژل حساسیت زاست؟
هر موادی می تواند برای بعضی افراد دچار عارضه پوستی نماید اما در سیستم ژل این احتمال این اتفاق بسیار پایین خواهد بود و همچنین در سیستم ژل برخی برند ها از مواد ضدحساسیت نیز استفاده می شود.به شما تکنسین ها پیشنهاد می کنم بادقت بیشتری در زمان پاک کردن نوچی ژل عمل کرده و از چندین پد استفاده کنید.

4. استفاده از سیستم ژل به شرایط آب وهوایی بستگی دارد ؟
استفاده از سیستم ژل هیچ رابطه ای با شرایط آب و هوایی ندارد.

5. آیا الکل و یا دستگاه با نور یو وی قابلیت استریل ابزار را دارند؟
خیر,دستگاه های موجود در بازار لوازم آرایشگاهی صرفا جهت نگهداری ابزار استریل شده می باشند.

6. منظور از آرت دکور در طراحی چیست؟
آرت دکور به مجموعه از تکنیک های طراحی گفته می شود که از تنوع بالایی برخوردار هستند در عین سادگی و سرعت در انجام دارای ترکیب بندی و اجرای خلاقانه و مدرن می باشد که نیاز به شناخت صحیح کار با انواع متریال ها را دارد.

7.آیا پس از پایان دوره مدرک بین المللی دریافت خواهیم کرد؟
بله هم می توانید مدرک فنی و حرفه ای و هم مدرک از مدارس معتبر مسکو دریافت نمایید.برای اطلاعات بیشتر در خصوص مدارک و اعتبار آنها به قسمت مقالات مراجعه فرمایید.

8. آیا با فراگیری حرفه ناخن میتوان به درآمد رسید؟
بله حتما اما متخصص شدن در هر حرفه هنری نیاز به علاقه,صبر,آموزش صحیح و تکرار و تمرین دارد.نابرده رنج گنج میسر نمی شود.

9. اعتبار مدارک فنی و حرفه ای در خارج از ایران به چه صورت می باشد؟
ارزش مدرک فنی حرفه ای در خارج بسیار بالا می باشد زیرا افرادی که پس از گذراندن دوره های فنی و حرفه ای در سازمان فنی و حرفه‎ای موفق به اخذ گواهینامه شوند با توجه به اینکه مدرک فنی حرفه ای یک مدرک بین المللی است ، می‌توانند در تمامی کشورهایی که عضو سازمان جهانی کار (ILO) هستند ، مشغول کار شوند . همه ی کشوهای توسعه یافته و کشورهای در حال توسعه عضو سازمان جهانی کار (ILO) هستند .
درواقع میتوان گفت اعتبار مدرک فنی حرفه ای در خارج از کشور بسیار زیاد است و این گواهینامه بین‌المللی در همه این کشورها اعتبار دارد . قابلیت ترجمه داشته و گواهینامه فنی و حرفه در بیش از 70 کشور معتبر می باشد .

اشتراک گذاری:
واتساپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *