تفاوت تمیز کردن, ضد عفونی کردن,گندزدایی و استریل
1401/03/21

تفاوت تمیز کردن, ضد عفونی کردن,گندزدایی و استریل

  • تمیز کردن، گرد و غبار، بقایا و آلودگی های سطح را با ساییدن و شستشو از بین می برد.
  • ضدعفونی کردن مطابق اصول بهداشتی، باکتری های مشخصی روی سطوح و لباس ها را کاهش می دهد.
  • گندزدائی کردن، باکتری ها و ویروس های مشخص شده ای (مانند آنفلوانزا و ویروس رینو و کووید-19) را روی سطوح سخت و غیر قابل نفوذ از بین می برد یا غیرفعال می کند.

گندزدائی کردن سطوح سخت و غیر قابل نفوذ یکی از مطمئن ترین راه ها برای کمک به کاهش خطر انتشار میکروب ها از طریق تماس با سطوح می باشد

برخی افراد تصور می کنند گندزدائی کردن همان تمیز کردن یا ضدعفونی کردن است. اما در واقع با یکدیگر متفاوت هستند:

تمیز کردن، آلودگی، گرد و غبار، خرده ریزها و میکروب های سطوح یا اجسام را از بین می برد. هنگام تمیز کردن، احتمالاً از صابون (یا شوینده) و آب برای پاکسازی فیزیکی سطوح و اجسام استفاده می کنید. این کار ممکن است لزوماً میکروب ها را از بین نبرد. اما از آنجا که برخی از آن ها را حذف کرده اید، میکروب های کمتری وجود دارند که می توانند عفونت را به شما منتقل کنند.

در گندزدائی کردن از مواد شیمیایی (گندزداها) برای از بین بردن میکروب های موجود در سطوح و اجسام استفاده می شود. برخی از ضد گندزداهای رایج محلول های سفید کننده و الکل می باشند. معمولاً باید مواد گندزدا را برای مدت مشخصی روی سطوح و اشیا بگذارید بمانند تا میکروب ها را از بین ببرند. گندزدائی کردن لزوماً باعث تمیز کردن سطوح کثیف یا از بین بردن میکروب ها نمی شود. به طور مثال در صورت عدم در دسترس بودن مواد گندزدا می توانید به طور موقت از  پد الکی استفاده کنید.

ضدعفونی کردن می تواند به صورت تمیز کردن، گندزدائی کردن یا هر دو انجام شود. ضد عفونی کردن به معنی کاهش تعداد میکروب ها به یک سطح ایمن می باشد. آنچه به عنوان سطح ایمن در نظر گرفته می شود، به استانداردها یا الزامات بهداشت عمومی در محل کار، مدرسه و غیره بستگی دارد. به عنوان مثال، روش هایی برای ضدعفونی کردن رستوران ها و سایر مراکز تهیه غذا وجود دارد.

کارهایی که برای ضدعفونی کردن انجام می دهید بسته به نیاز شما می تواند متفاوت باشد. شما می توانید با استفاده از یک دستمال، یک ماده شیمیایی و آب یک طبقه را تمیز کنید. برای تمیز کردن ظروف ممکن است از ماشین ظرفشویی استفاده کنید. یا ممکن است از یک دستمال مرطوب ضد باکتری برای کنترل تلویزیون استفاده کنید.

استرلیزه چیست؟

استرلیزاسیون، تمام میکروارگانیسم های موجود در سطح ماده یا مایع را از بین می برد تا از انتقال بیماری همراه با استفاده از آن ماده جلوگیری کند. هرچند استفاده از مواردی با استریلزاسیون ناکافی نشان دهنده خطر بالایی برای انتقال عوامل بیماری زا است، اما انتقال پاتوژن های مرتبط با یک ماده حیاتی با استریل ناکافی بسیار نادر است.

دستگاه های پزشکی که با بافت های بدن یا مایعات تماس داشته باشند، از موارد استرلیزاسیون مهم محسوب می شوند. این موارد هنگام استفاده باید استریل باشند زیرا هرگونه آلودگی میکروبی منجر به انتقال بیماری می شود. این موارد شامل ابزار جراحی، پنس بیوپسی و تجهیزات پزشکی کاشته شده است. اگر این موارد در برابر حرارت مقاوم باشند ، فرآیند استرلیزاسیون توصیه شده، استرلیزه سازی با بخار است، زیرا به دلیل قابلیت اطمینان، قوام و کشنده بودن، بیشترین ضریب ایمنی را دارد. با این حال ، پردازش مجدد موارد حساس به گرما و رطوبت نیاز به استفاده از یک فن آوری استرلیزاسیون در دمای پایین (به عنوان مثال ، اکسید اتیلن ، پلاسمای گاز پراکسید هیدروژن ، اسید پراستیک) را مشخص می کند.

تفاوت گندزدایی و استرلیزه کردن چیست؟

استریلیزه کردن کاملاً متفاوت است و کاری نیست که یک فرد عادی در خانه خود انجام دهد. طبق استانداردهای CDC، استریلیزه کردن فرآیند تخریب یا از بین بردن همه اشکال میکروب ها می باشد.

این کار اغلب در مراکز بهداشتی و درمانی با استفاده از روش های فیزیکی یا شیمیایی انجام می شود از جمله: بخار با فشار، گرمای خشک، گاز اتر، پلاسمای گاز هیدروژن پراکسید و مواد شیمیایی مایع. این اشکال شدید ضدعفونی کننده برای مواردی مانند جراحی یا در محیط های خاص مانند آزمایشگاه ها یا بیمارستان ها ضروری است.

گندزدائی کردن فرآیند از بین بردن همه میکروارگانیسم های مضر است، در حالی که استریلیزه کردن فرآیند از بین بردن همه میکروارگانیسم ها است.

ابزار کار ما باید به روش چند مرحله ای استریل شود و میز کار نیز می بایست گندزدایی شود.

در تمامی مراحل استریل و گندزدایی می بایست نکات ایمنی رعایت شود از ماسک و دستکش استفاده شود و همچنین از تلفیق چند ماده جدا خودداری شود.

 

اشتراک گذاری:
واتساپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *